Obilježavanje Dana rozih majica, odnosno Dana borbe protiv vršnjačkog nasilja u Prometno tehničkoj školi Šibenik – 28. veljače 2018.

Svaku zadnju srijedu u veljači obilježava se Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja ili Dan rozih majica s ciljem da se kod djece podigne svijest o raznim oblicima vršnjačkog nasilja.

Djeca adolescenti svakodnevno svjedoče raznim oblicima nasilja, provode ga, na žalost, sami ili su često njegove žrtve.

S ciljem prevencije takvog nasilja te izražavanjem podrške njihovim žrtvama 89 učenika i 6 nastavnica Prometno tehničke škole otišli su na projekciju filma Čudo (Wonder) iz kojeg su puno toga mogli naučiti.

Nekoliko tjedana prije toga, a također vezano uz temu nasilja, ovaj put internetskog, policijska službenica Sanja Baljkas održala je učenicima 2.c

predavanje na temu nasilja na internetu u četvrtak, 15. 2. 2018.

U planu je još jedno predavanje policijskog službenika na temu Vršnjačko nasilje nakon proljetnih praznika.

Na panou u školskom hodniku postavljena je i izložba učeničkih radova na temu vršnjačkog nasilja.

objavio: Administrator   datum: 16. 4. 2018.