Učenici naše škole odgledali predstavu 'D(n)o dna' koja govori o problemu alkohola i droge

Vrijeme od 15. studenog do 15. prosinca ove godine proglašeno je mjesecom borbe protiv ovisnosti. U sklopu tog projekta naši učenici su odgledali predstavu za tinejdžere zagrebačkog Teatra Tirena 'D(n)o dna' koja govori o opasnostima ovisnosti kod mladih.

Predstava aktualizira problem ranog konzumiranja alkohola i prvih tinejdžerskih opijanja. Glumci su na slikovit način kroz niz satiričnih songova i skečeva prikazali  različite tipove pijanaca, stadije pijanosti, primjere smanjene sposobnosti rasuđivanja i strategije koje odrasli koriste pri razgovoru s tinejdžerima.

Po reakcijama učenika, u prepunom kazalištu i nakon predstave, nadamo se  da je predstava postigla očekivani cilj.

objavio: Mladenka Berović   datum: 4. 12. 2017.