Stručni posjet predstavnika tvrtke Dilber Logistika j.d.o.o.

Dana, 28.listopada2020.godine, imali smo čast, u našoj školi, primiti predstavnika tvrtke Dilber Logistika j.d.o.o. gospodina Maria Dilbera. Gospodin Dilber i gospodin Filip Vranjić, koji u tvrtci radi kao disponent, upoznali su učenike 4.a razreda (smjer tehničar cestovnog prometa) sa poslovima i zadaćama koje ih očekuju na njihovim budućim radnim mjestima. Interesantno predavanje sa sličicama iz njihovog dinamičnog radnog dana, učenici su pratili sa velikim zanimanjem. Naši gosti su demonstrirali primjenu softvera CVS Mobile (praćenje kretanja vozila i vozača)  i platforme TIMOCOM (burza tereta – pronalazak i ponuda tereta i utovarnog prostora).

Učenici zanimanja tehničar cestovnog prometa, vozač motornog vozila i tehničar za logistiku i špediciju, tijekom svoga obrazovanja u našoj školi imaju priliku svladavanja vještina rada na različitim softverima i platformama (CVS Mobile, TIMOCOM, BRIX E-carinski otpremnik, progeCAD …), što im daje dodatne kompetencije poželjne pri zapošljavanju u zanimanjima u sektoru prometa.

Veliko hvala gostima, na izdvojenom vremenu, i vidimo se opet na proljeće u prostorima tvrtke, gdje ćemo imati priliku vidjeti bogati vozni park i demonstrirati slaganje tereta na vozilo.

Organizacija i provedba posjeta: Ivan Čuklin i Svjetlana Matešić

objavio: Administrator   datum: 29. 10. 2020.