Je li nam korona uništila dan škole?!

Čudna i teška vremena… 2020. tek što je počela, a već su sa svih strana počele pristizati vijesti o Koroni. Činila nam se daleka ta Kina, a za maškare naši su se učenici upravo s njom narugali.

A onda se ona narugala s nama… Zatvorila nam školu, zatvorila nas u kuću. Priuštila nam najneobičniju školsku godinu. Umjesto u školi, učili smo u virtualnim učionicama…i jedva dočekali povratak u školske klupe.

Od početka školske godine nagađali smo koliko dugo ćemo biti zajedno. Iako su neki pesimisti predviđali da će se škola zatvoriti već prvi mjesec rada nekako smo uspjeli dogurati do nama najdražeg prosinca. Zbog situacije već smo znali da nećemo moći proslaviti Dan škole na uobičajeni način, nećemo imati priredbu, niti našu humanitarnu akciju Par kolača, jedna šiba… No naši učenici i djelatnici odlučili su u ovim teškim vremenima pokazati da iako nam Korona  može uzeti zajednička druženja i veselja, ono najvažnije ljudskost, dobrotu i empatiju ne može. Uz pomoć šibenskih volontera Agenata dobrote naši učenici i djelatnici pomogli su svojim donacijama onima kojima je pomoć najpotrebnija. Neizmjerno smo bili ponosni na naše učenike. Da se naša humanitarna akcija Par kolača, jedna šiba… ne bi zbog pandemije prekinula uplatili smo i donaciju UNICEF-u za program „Škole za Aziju“- godišnju školarinu za jedno dijete.

Korona nam je oduzela puno izleta, druženja i lijepih trenutaka, ali Prometno tehnička škola obilježila je svoj dan –Dan svetog Nikole na najljepši način jer najviše dobivamo upravo kad dajemo.

Svako dobro svim našim učenicima, djelatnicima i njihovim obiteljima. Nek vam je blagoslovljen Božić i nek Nova bude ispunjena srećom i veseljem.

objavio: Administrator   datum: 23. 12. 2020.