Školsko natjecanje iz informatike - InfoKup

I ove školske godine učenici našoj školi sudjelovali su na školskom natjecanju iz informatike-InfoKup u kategoriji Osnove informatike i digitalne kompetencije.

Svi srednjoškolci (od prvog do četvrtog razreda) koji se natječu u kategoriji Osnove informatike pišu jedan test, ali se rangiraju u tri različite podskupine: prirodoslovno-matematičke gimnazije, strukovne škole i ostale gimnazije.

Natjecanje se održava u računalnoj učionici. Svaki učenik na raspolaganju ima računalo s pristupom internetu. Kako bi pristupio zadacima učenik mora znati podatke za svoj AAI@EduHr elektronički identitet. Zadacima se rješavaju u sustavu Loomen kojemu se pristupa preko MOOC-a. Nakon što natjecatelj završi s rješavanjem zadataka, sustav automatski vrši evaluaciju, a odgovorne osobe iz sustava za natjecanje (MOOC) i unose broj bodova u aplikaciju za praćenje natjecanja čime se formira ljestvica poretka.

Ostvareni rezultati naših učenika su vidljivi u priloženoj  tablici.

Školsko natjecanje - Prometno-tehnička škola Šibenik 3.2.2020

6.

Filip Vodopija

6,5

Da li će i koliko naših učenika biti pozvan na županijsko natjecanje ovisi o ostvarenom rezultatu drugih natjecatelja iz cijele županije.

Želimo im puno uspjeha u daljnjoj fazi natjecanja!

objavio: Administrator   datum: 4. 2. 2021.