Uspješno završene dvije mobilnosti našeg prvog samostalnog Erasmus+ projekta

"Koraci u budućnost“

U sklopu Erasmus+ projekta za strukovno obrazovanje i osposobljavanje „Koraci u budućnost“ učenici Prometno-tehničke škole Šibenik uspješno su završili dvije mobilnosti u španjolskoj Sevilli.

Prva mobilnost trajala je tri tjedna i za to vrijeme su 3 pomorska nautičara, 3 tehničara za logistiku i špediciju te 3 tehničara za poštanske i financijske usluge obavljali stručnu praksu u španjolskim firmama: Puerto Gelves, Tipsa, Libreria Papeleria Falla, Carrefour i Suma Supermarkets te tako stekli dragocjeno radno i životno iskustvo. Za vrijeme obje mobilnosti slobodno vrijeme se koristilo na upoznavanje španjolske kulture i jezika te obilaska okolnih gradova. Tako su učenici posjetili Cadiz, Cordobu, Matalascanas i portugalski Faro.

Druga mobilnost trajala je dva tjedna, koliko su vozači motornog vozila i tehničari za cestovni promet proveli u strukovnoj školi u Sevilli Colegio Salesianos Santisima Trinidad gdje su uz pomoć mentora te škole vrijedno sastavili e-buggy vozilo.

Vjerujemo da je ovo Erasmus+ iskustvo od neprocjenjive važnosti i da će im svima uvelike pomoći u budućem profesionalnom i životnom okruženju.

objavio: Nataša Gašperov   datum: 3. 11. 2021.